Jak se zdravě vyspat i v malém bytě

Kvalitní manželská postel

Kvalitní manželská postel

Spánek je očistou těla i duše a nikdo z nás se nechce probouzet unavenější a rozlámanější, než když večer uléhal, k tak toužebnému odpočinku.

Ne vždy však máme tu možnost mít klasickou manželskou postel. Ať už se potýkáme s místem z důvodu malého bytu, rozrůstání rodinky a přenechání ložnice dítkům k dovádění coby dětského pokoje, nebo nám zkrátka malý byt stačí a nechceme utrácet za nájem : pro všechny máme pár tipů a možností jak zkvalitnit náš spánek na kvalitní matraci, i v malém prostoru, bez běžné postele.

Patra na spaní

Pokud nám to výška stropů dovoluje, je tato varianta bezesporu úžasná v tom, že bezezbytku využijeme prostor pod tímto patrem. Například umístěním sedací soupravy, nebo naopak obývací stěny s televizí. Tím dokonce docílíme toho , že pokud bydlíme ve dvou a jeden je už unavený a odpočívá , druhý se může v klidu dívat na televizi aniž by oslňovala spáče. Lůžko je také skryto pohledům návštěv.

Při rozhodování mysleme na to, že mladí ale nebudeme věčně a může se nám hůře chodit po schůdcích. Proto je tato varianta spíše pro později narozené. Mysleme také na to, že vzdálenost lůžka od stropu by v ideálním případě měla být tak velká, aby si nocležníci mohli pohodlně sednout.

Vyvýšené postele

Toto je také praktická varianta co se úložných prostor týká. Pod takovýmto lůžkem mohou být například šuplíky, komoda, skříňky, ale také třeba koutek pro děti.

Bohužel zde je lůžko příliš na očích.

Moderní ložnice s čalouněnou postelí

Moderní ložnice s čalouněnou postelí

Výklopná postel

Tato varianta se jeví, z pohledu využití místa i praktičnosti, jako nejlepší možností. Po sklopení lůžka máme prostor, který by nám jinak zabírala postel. V mžiku ji můžeme kdykoli uklidit pouhým zaklopením, takže ani nečekaná návštěva nás nezaskočí. A můžeme ji umístit prakticky kdekoli. Například v případě, že máme větší kuchyni, můžeme ji umístit i zde.

Rozkládací postel

Zřejmě stále nejrozšířenějším řešením spánku. Ovšem také nejméně pohodlné. Co si budeme namlouvat, mechanismus rozkládání a skládání nám neumožní výběr matrace dle našich potřeb. Na některé části se logicky i během dne sedí, rovná se, tato část se prosedí. O hygieně spánku nemluvě. Je to řešení spíše dočasné.

I když, abychom byli spravedliví, na trhu existují varianty opatřené kvalitní matrací, ovšem obyčejný smrtelník si tuto astronomickou částku může stěží dovolit.

Pódium

Jestliže nám to prostor dovolí, můžeme si díky tomuto pódium vybudovat i netradiční, neokoukané bydlení. Jde o to mít dostatek prostoru po vysunutí lůžek z pod pódia. Opět rychle odestláno, rychle uklizeno.

Oddělíme si takto opticky prostor a dva tři schůdky a jsme například v obýváku či dětském koutku. Jedinou nevýhodou je snad rozporná větší prašnost při spánku blízko u země. Ovšem pokud si dáme práci a častěji vysáváme či vytíráme, problém je vyřešen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *