Získejte dotace na hospodaření s dešťovou vodou

Ministerstvo životního prostředí poskytuje domácnostem příspěvek ve výši až 105.000 Kč na využívání dešťové a odpadní vody. Jeho získání je jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát.

Vodu používáme každý den na pití, praní, osobní hygienu, ale také na zalévání. V posledních letech se tato tekutina ale stává stále vzácnější. Mizí malé říčky, vysychají studny, klesá hladina řek. Aby měly domácnosti dostatek vody v období sucha, spustilo Ministerstvo životního prostředí systém dotací, pro který se ujal název Dešťovka.

V rámci dotačního titulu je pro zájemce z řad vlastníků obytných domů připraveno celkem 240 milionů korun, které mohou využít na vybudování zádržných systémů pro dešťovou vodu a systémů čištění. Pokud se domácnost rozhodne takový systém pořídit, stát jí formou dotace proplatí polovinu nákladů.

Na co vše lze dotaci získat

Dotační titul je rozdělen na 3 části. V první je připravena dotace až 55.000 Kč na vybudování akumulačních nádrží na zalévání zahrady o objemu alespoň 2.000 litrů. V rámci druhé lze získat až 65.000 Kč na vybudování systému, který kromě zalévání zahrady umožní také další využití dešťové vody, například ke splachování WC. V třetí části lze získat dotaci až 105.000 Kč na zřízení systému pro využívání předčištěné odpadní vody.

Další dotace čekají

Vlastníci domů a bytů mohou čerpat prostředky ve více programech. Zřejmě nejpopulárnější jsou dotace EU na nový kotel, popřípadě na zateplení domácností a výměnu oken. Evropská unie i Česká republika se aktivně snaží podporovat snížení spotřeby energií a zlepšení životního prostředí v naší zemi, lze tak postupem času očekávat vypsání dalších dotačních titulů.

Pokud vás zajímají informace z oblasti dotačního poradenství či dotací EU, můžete navštívit stránky společnosti MIDA Consulting, které o nových či probíhajících programech pro domácnosti i firmy pravidelně informují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *