Vybavujeme kancelář nábytkem

Jednoduchý nábytek do kanceláře

Jednoduchý nábytek do kanceláře

Kancelářská práce je postrachem ortopedů. Bolavá záda a syndromy karpálního tunelu jim totiž utěšeně plní ordinace. Ale nemusí být, když budete při zařizování kanceláře dbát na vhodně pořízený stůl i židli.

Při správném sezení by totiž měla platit zásada „všude pravé úhly”. Na trhu je široká škála židlí a křesel, od těch obyčejných po zdravotní. Dlužno dodat, že i na sebedražší zdravotní židli lze sedět špatně. Také stůl by měl mít správnou výšku, počítačový monitor se nachází ve výšce očí. S úložnými prostory je to dvojsečné. Dostatečnou pracovní plochu potřebujete. Hledat co chvíli potřebný dokument v hromadě jiných, které máte do (sic úhledného) komínku vyskládány na sobě, je neefektivní. Je jistě příjemné, když má váš stůl množství přihrádek a zásuvek, nicméně pořídíte-li si převážně regály, skříně a poličky za účelem uložení nezbytných písemností (není nad papír, ztráta digitalizovaných dokumentů bývá smutná), v případě, že něco hledáte, budete se muset alespoň občas zvednout. Za změnu polohy vám budou vaše záda vděčná.

Vaše kancelář by navíc neměla disponovat jen nábytkem, který je funkční. Jistě můžete s klientem hovořit i ze židle, na které trávíte většinu pracovní doby. Posadíte-li ho však na pohovku ke konferenčnímu stolku, bude se nepochybně cítit příjemněji.

Přičemž zachovávejte spíše klasické provedení nábytku, volte střídmý vzhled a neutrální barvy, můžete je však s citem doplnit jedním výrazným odstínem. S touto nadčasovostí jde ruku v ruce také kvalita materiálů. Pohybujete-li se však v odvětví, jehož klíčovou devizou je kreativita, můžete si to dovolit dát najevo i vybavením a vybrat si extravagantnější doplněk. Vaše kancelář však nemusí působit vysloveně stroze a tísnivě. Květiny, osobní drobnosti nebo fotografie nejbližších si v rozumné míře dopřát můžete. Pozor, ať to u vás nevypadá jako v botanické zahradě nebo na besídce mateřské školy, která vystavuje svoje výrobky.

Protože nemáte času (a mnohdy vlastně ani sil) zrovna nazbyt, nejspíš nebudete mít zájem objíždět obchody. Ať už jste podnikatel a zařizujete si malou soukromou kancelář nebo vybavujete prostory velké firmě, v internetových obchodech se vám navíc díky širokému výběru jistě podaří najít řešení na míru svým nárokům estetickým, prostorovým či finančním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *