Nejvyužívanější kousek nábytku, to je konferenční stolek

konferencni-stolekCo, že je tím nejvyužívanějším kouskem nábytku? No, pro některé bude možná překvapením, že mluvíme o konferenčním stolku. Využívají jej všichni členové domácnosti, někdy i více než svoji vlastní postel. Jejich využití je velmi rozsáhlé, nejčastěji se jedná o odkládací prostor, když se pohodlně usadíme na pohovku nebo se svalíme do křesla. Konferenční stolek je také velmi důležitou estetickou součástí obývacího pokoje, tudíž je mnohdy velmi těžkým úkolem si pořídit nový, protože propojit užitečnost, snadnou udržovatelnost a estetičnost může člověku připadat jako nesplnitelný úkol.

Výška konferenčního stolku

Jedná se o jeden z rozhodně nejdůležitějších, ale také nejhůře volitelných parametrů. Nižší stolky jsou moderní, ale pokud máme vyšší pohovku, budou nás brzy z neustálého ohýbání bolet záda a nakonec si misku s brambůrky dáme radši k sobě na pohovku. Vyšší stolky jsou sice zase praktičtější, ale při současné módě nízkých televizních stolků přes ně nemusíme následně vidět na celou plochu obrazovky, nebo budeme muset sedět v mírném předklonu.

Někdy bývá jako ideální výška konferenčního stolku uváděná výše do oblasti našich pokrčených kolen, když sedíme na pohovce.

Velikost konferenčního stolku

Tento aspekt je důležité zvážit na základě toho, k jakým účelům stolek používáte, zda jej využíváte i při podávání občerstvení jako chlebíčků na tácu apod. nebo zda slouží jen jako odkládací prostor na ovladače.

Design konferenčního stolku

Pokud chceme, aby konferenční stolek pasoval do našeho obývacího pokoje měl by nám ladit nejen se sedačkou, ale také s celkovým vybavením obývacího pokoje. Zejména, aby barevně ladil i k obývací stěně.

Dnes je na trhu naštěstí velmi rozsáhlý výběr konferenčních stolků a určitě se najde více modelů, které budou odpovídat našim představám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *