V každém domě se vyskytují problematická úskalí, na která je potřeba dávat si pozor. V tomhle článku si některá z nich přiblížíme.
Kapající kohoutky
Občas se může stát, že kohoutek netěsní tak, jak by měl. Dochází pak k jeho kapání a nechtěné ztrátě vody. Při nevšimnutí může jít o mnoho litrů, což je znatelné na platbě za vodu. Kapající kohoutek je možné zkusit dotáhnout, lépe utěsnit a opravit. Jestliže se vám problém nepovede vyřešit, je nutné celý kohoutek vyměnit. Voda může utíkat i v potrubním spojení, například u bojleru a dalších potrubních součástí.
Špatně těsnící okna
I vaše okna si zaslouží jistou dávku pozornosti. Při větrném počasí můžete zpozorovat profukování oken, a za deštivého počasí zase proniklé kapky vody. Tohle nasvědčuje špatnému utěsnění oken a je nutné okna utěsnit lépe, nebo je rovnou vyměnit. Špatně utěsněná okna mohou v zimě propouštět veliké množství tepla pryč z baráku, a do baráku zase chladný vzduch. Takový dům je pak těžší vytopit a udržovat teplý.
Nevhodně umístěná elektronika
Často vás ani nenapadne, jak nějaké situace mohou skončit. Zejména u nevhodně umístěné elektroniky může dojít k požáru a zničení interiéru. Bacha dávejte zejména na teplo vyzařující elektroniku, nebo na elektroniku, kde může vzniknout jiskra. Problematické jsou například zásuvkové rozdvojky, přímotopy, fény, lednice a podobně. Tahle elektronika nesmí být v blízkosti hořlavých materiálů, jako jsou koberce, záclony, nebo ubrusy. Vždy je tu malá pravděpodobnost, že by se takový materiál mohl nešťastnou náhodou vznítit a roznést požár po celé místnosti. Právě proto je potřeba tuhle situaci nikdy nepodceňovat.
Průchodnost komínu
Komín odvádí kouř, který je plný sazí a popílku. Tyto částečky komín neustále ucpávají, a proto je potřeba udržovat jeho průchodnost. Šikovnější člověk si ho může snadno pročistit vhodným nářadím, a zbytky nespálených částeček z komína dostat pryč. Pokud si na tuto činnost netroufáte, můžete povolat někoho zkušenějšího.