Moderní obývací stěny

Prostorná obývací sestava

Stěna je jedním z nejdůležitějších prvků každého obývacího pokoje. Jak si vybrat tu svou, aby splnila veškerá vaše očekávání?

Vybíráme stěnu podle materiálu i designu

Od materiálu se samozřejmě nevyhnutelně odvíjí její kvalita a výdrž. Předem si tedy ujasněte, jak jste na tom ohledně designu a zařizování. Pokud vás obměňování vzhledu vašeho domova baví a počítáte s tím, že si za nějaký čas pořídíte novou obývací stěnu, rozhodně můžete sáhnout po laminu.

Co do odolnosti jsou na tom o něco lépe MDF desky. Předností obývacích stěn tohoto typu však zůstává především jejich nízká cena. Oproti masivu, který se vyznačuje velmi dlouhou životností, v takovém případě zkrátka ušetříte. Jen je potřeba zaměřit se na povrchovou úpravu dřeva. Pokud nebude chráněno proti UV záření, časem to na něm nechá stopy. Stěně tak vybledne původní barva.

Jak stěnu začlenit do interiéru

Ještě se vrátíme k designu. Nejspíše definitivně za námi je éra rozměrných obývacích stěn v tmavých barvách. Moderní trendy v bydlení se nesou ve znamení vzdušnosti. Zejména menším bytům prospějí nejen menší obývací stěny, ale také ty, které jsou vyvedeny ve světlých odstínech. Sáhnete-li navíc po takové, která je v hojné míře prosklená, efekt optického „provzdušnění“ prostoru bude dokonalý. Kombinovat na jednom kusu různé materiály i barvy se rozhodně nemusíte bát.

Samozřejmě byste její praktickou stránku měli přizpůsobit tomu, co od ní očekáváte. I tak ale s úložným prostorem obývací stěny zacházejte uvážlivě. Opravdu je nezbytné zahltit ji veškerými suvenýry z cest, všemi skleničkami a čajovým servisem po babičce? Vystavte si jen pár drobností, ať místnost nepůsobí přeplácaně.

Odrazit byste se měli od celkového stylu obývacího pokoje, stěna by s ním rozhodně měla ladit. Dobré je zohlednit i barvu podlahové krytiny. Volte obývací stěnu v kontrastním odstínu, to znamená v kombinaci tmavé na světlé či naopak. Pak tento kus nábytku nádherně vynikne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *