Lamino versus masiv, jaké jsou výhody?

Jídelní nábytek z masivu

Jídelní nábytek z masivu

Při hledání těch správných kousků nábytku do vašeho interiéru určitě přemýšlíte nejen nad jejich vzhledem, stylem a barvou, nýbrž i nad materiálem, z kterého jsou vyrobeny. K nejčastějším materiálům pro výrobu nábytku bezesporu patří jak lamino, tak i masiv. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Nábytek z lamina

Nábytek z lamina je oblíbeným a často voleným nábytkem. Lamino je povrchově upravená dřevotřísková deska, která je ozdobena dekorativním laminovacím papírem a zalitá melaninovou pryskyřicí. Díky tomu může nábytek z lamina nabídnout širokou škálu dekorů a barev. U nábytku z lamina se občas setkáváme s obavami zákazníků ohledně úniku formaldehydu z dřevotřísky. V dnešní době je však nábytek vyráběn podle přísných norem a nábytek z lamina je tak neškodný pro zdraví celé domácnosti. Jaké jsou jeho výhody?

Četný výběr dekorů a provedení

Velkou výhodou nábytku z lamina je široký výběr dekorů a provedení. Jelikož se jedná vždy o dekorační papír, který vytvoří požadovaný vzhled laminátové desky, výrobci popustili uzdu své fantazii. Zákazníci si svůj interiér mohou vyzdobit podle svého, využít mohou klasický i vysoce moderní design nábytku z masivu.

Levná pořizovací cena

Další výhodou nábytku z lamina je jeho o dost nižší pořizovací cena. Oproti nábytku z masivu je lamino mnohokrát levnější, ocení jej tak mladé rodiny zařizující si domácnost i ti, kteří si svůj dům chtějí vybavit moderně, ale pokud možno levně.

Snadná údržba a odolnost

Nábytek z lamina se snadno udržuje, k jeho čištění je potřeba jen navlhčený hadřík. Nábytek z lamina snese všechny přípravky na údržbu nábytku. Lamino je odolné i vůči delšímu působení vody, díky tomu je lamino vhodné pro výrobu koupelen, kuchyňských linek, dětského nábytku, vestavěných skříní a podobně.

Nábytek z lamina je výhodným řešením pro všechny domácnosti. Nevýhodou je jeho podstatně kratší životnost než u nábytku z masivu a také fakt, že při povrchovém poškození není možné nábytek z lamina opravit.

Nábytek z masivu

Na druhé straně barikády stojí nábytek z masivu. Ten je vybírán všemi zastánci zdravého životního stylu. Při výrobě nábytku z masivu totiž nejsou používána žádná lepidla ani jiné chemické látky, nábytek z masivu je tak mnohem zdravější variantou, kterou ocení nejen astmatici a alergici. Nevýhodou pro některé může být vyšší pořizovací cena, ta je ale vyvážena podstatně delší životností. Nábytek z masivu si zpravidla pořizujeme na celý život. Jaké jsou jeho výhody?

Možnost opravy

Možnost opravy je jedním z plusů u nábytku z masivu. Při povrchovém poškození lze nábytek z masivu lehce opravit obroušením, použitím laku a jiných přípravků vhodných na dřevo.

Dlouhá životnost a možnost opakovaného stěhování 

Vyšší pořizovací cenu předčí dlouhá životnost nábytku z masivu. Ten je dobré pečlivě vybírat neboť v rodině vydrží po dlouhé generace. Zpravidla ti, co milují neustále přesouvání nábytku ocení masiv jako materiál neboť dovoluje opakované stěhování bez toho, aby se nějak poškodil.

Nábytek z masivu je tak skvělou variantou pro rodiny milující komfort a přírodu.

Tak co, už jste si vybrali? Bude to nábytek z masivu nebo z lamina? Ať tak či tak, každopádně se jedná o kvalitní materiál, jen s něco odlišnými nároky na údržbu i lišící se dobou životností. Nábytek z lamina i nábytek z masivu si najde své majitele a v interiéru vykouzlí neuvěřitelně útulný domov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *