Kvalitní venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie slouží nejen v letních měsících jakožto ochrana před slunečními paprsky, ale také v zimě pomáhají zachovávat tepelný komfort uvnitř domu. Jak sáhnout po těch správných žaluziích a na co si dát při výběru pozor?

Nejběžnější typy venkovních žaluzií, materiály a design

Jinak bývají také nazývány termínem exteriérové stínění. Stále se jedná o tentýž produkt, o venkovní žaluzie. Rozdělit si je můžeme na tři základní skupiny. Označují se jako C, S a Z. To se odvíjí od tvaru jednotlivých lamel. Nejčastěji se v praxi objevuje první zmiňovaný typ, tedy C. Ten se používá především kvůli svojí pevnosti a odolnosti před vlivy počasí.

Písmenné označení lamel vždy doplňuje číslo. Pod ním se skrývá šířka lamely. Až donedávna byl tím nejběžnějším rozměr 80 mm, nicméně dnes se již setkáte i s větším rozptylem. Oblíbené jsou i lamely o šířce 70 mm, stejně jako ty delší o šířce 90 mm.

Nejčastěji se setkáte s hliníkovými lamelami, tento materiál se totiž vyznačuje nejlepšími vlastnostmi a nejlépe se osvědčil ve venkovních podmínkách. Lze je pořídit v poměrně bohaté škále různorodých designů. Z důvodu estetického také řada zákazníků upřednostňuje, aby byly venkovní žaluzie vedeny v ocelovém lanku. Setkat se můžete ovšem i s vodícími lištami z hliníku.

Jaké další výhody mohou tyto žaluzie přinášet

Řada z nich má stále ještě klasické ruční ovládání na kliku, na šňůru narazíte už spíše ojediněle. Nicméně mnoho už je vybaveno ovládáním na elektromotor. To může mít navíc vypínač anebo dokonce ovládání dálkové. Tím je zajištěn uživateli maximální komfort.

Vhodné jsou spíše pro větší plochy, kromě zlepšení izolačních vlastností okna dokáží také kvalitně zastínit. Svým původním určením sice samozřejmě nejsou bezpečnostním prvkem. Nicméně existují i ty, které jsou opatřeny speciálním mechanismem, a dokonce uzamykáním, jež dokáže splnit i tuto funkci. V určité malé míře dokáží žaluzie také zamezit přístupu hluku do bytu. Pokud je to pro vás zásadním kritériem pro výběr, je zapotřebí sáhnout spíše po roletách než po žaluziích.

[kkstarratings]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *