Jarní úklid se blíží! Věnujte pozornost také kobercům

Chcete přivést do interiéru čerstvý vzduch, a aby vše zářilo čistotou, bylo na svém místě a elegantní? Máte po skončení mrazů naplánovaný velký jarní úklid? Jistě vás čeká mnoho práce, ale důkladný úklid se vyplatí. Velmi důležitou součástí je důkladný úklid podlah, protože ty jsou nejzatěžovanější částí každé domácnosti. A koberce bývají tím největším oříškem.

S koberci je velká práce! Proč?

Koberce stále patří mezi nejoblíbenější druhy podlahových krytin. Na druhou stranu patří k nejnáročnějším na údržbu. Na všech ostatních podlahových krytinách zůstává prach a nečistoty jen na povrchu. Odtud se dají zamést nebo vytřít. U koberců je to jiné. Prach se zašlapává do samotné struktury vláken a samotný domácí vysavač si s hloubkovým vyčištěním nedokáže účinně poradit. K tomu nemá dostatečný výkon ani výbavu. Čištění koberců proto není jednoduché.

Odborná pomoc se vyplatí

Když se pustíte do čištění koberců, máte na výběr ze dvou možností. Tou první je čištění vlastními silami. Existují různé rady a tipy, jak na to. 4 tipy na čištění koberců najdete zde. Dají se koupit různé chemické čističe, které se musí do koberce zapracovat a kartáčem vydrhnout. Pokud byste to měli dělat v celém domě, jedná se o fyzicky velmi namáhavou práci, která zabere několik hodin a možná i dnů. Druhou možností je spolupráce se specializovanou firmou, která vám v domácnosti provede strojové čištění koberců profesionální technikou.

Odborníci zajistí mnohem více, než jen čisté koberce

Specializované firmy pro čištění koberců využívají profesionální techniku, která dokáže čistit vlákna koberce nejen na povrchu, ale i uvnitř. Výsledkem je čistý koberec, na kterém září barvy. Firmy vám kromě čištění koberců a podlah mohou nabídnout také komplexní úklid celé domácnosti – všechny úklidové práce. Takové služby nabízí například firma Úklid Plecitý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *