Jaký mají mít pohodlné kancelářské židle sedák a opěrák? Rady a tipy

Pokud si právě vybíráte pohodlné kancelářské židle do kanceláře, zkuste se zaměřit na správný výběr sedáku a opěráku. Pokusíme se vám přiblížit, jaké jsou možnosti a co mají splňovat židle do kanceláře.

Při výběru kancelářské židle záleží i na materiálu. Luxusní kožené kancelářské židle mají jedinečný a nadčasový vzhled. Při dlouhém sezení jsou ale neprodyšné a můžete se na nich potit. Síťované kancelářské židle vynikají vysokou prodyšností. Čalouněné židle jsou pohodlné a dobře udržovatelné. Co má ale sedák a opěrák splňovat?

Není sedák jako sedák

U sedáku je důležitý skon, rozměr, tvar a kvalita materiálu pro čalounění. Šířka sedáku je většinou neměnná. Vybírejte podle postavy, čím větší, tím lepší. Někteří výrobci nabízí židli stejného typu v několika rozměrech sedáku. Důležitá je i hloubka sedáku, která je někdy nastavitelná oddálením sedáku od opěráku mechanismem SLIDING pod zkratkou SL. Sedák má být měkce čalouněný kvalitní pěnou s dlouhodobým zachováním tvaru a pružnosti. PUR pěna je využívaná pro výplně anatomických sedáků kancelářské židle pro dlouhodobé pohodlné sezení a zamezení tlaku na žíly a tepny nohou.

Opěrák podle účelu kancelářské židle

Výška opěráku má odpovídat účelu použití židle, tedy zda je to židle k pokladně, laboratorní židle nebo manažerské křeslo. Mechanismus ovlivňuje nastavení sklonu. Pro ergonomii sezení je důležitý tvar opěráku a kvalita čalounění. Sedák i opěrák mají být tvarovány tak, aby umožňovaly změnu polohy při sezení. Opěrák by měl podepírat i bederní páteř, proto je vhodná nastavitelná, nafukovací bederní podpěra pod zkratkou LAS, lumbar air support. Vzduchový měch v opěráku lze nastavit, externí balónek je pro naplnění měchu vzduchem a ventil k vyprázdnění. Systém UP-DOWN je ozubený mechanismus pro nastavení výšky opěráku a používá se i na područky a opěrky hlavy, které uleví krční páteři. Takzvané 3D přizpůsobení područek postavě zvyšuje komfort a ergonomii sezení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *