Jak vybrat tu správnou postel?

Kvalitní manželská postel

Kvalitní manželská postel

Pokud jste za bezstarostných časů prožili nějaký ten vandr, prázdniny s pár korunami v kapse nebo jednoduše poněkud bouřlivější večer, na jehož konci jste zůstali tak trochu společensky unaveni, tak asi víte, že vyspat se dá prakticky jakkoli a kdekoli. Jak se ale vyspat skutečně dobře? Potřebujete k tomu dobrou postel.

Postel vám samozřejmě nebude sloužit jen ke spaní. Ne, touto větou jsme tedy nemysleli nic, co by bylo vhodno prezentovat až po dvaadvacáté hodině. Řešíte stálý nedostatek místa v bytě? Pak se vám bude hodit možnost pořídit si lůžko s úložným prostorem. Vejde se sem například sezónní oblečení.

Materiál rámu postele samozřejmě nezáleží jen na vašich estetických preferencích. Existují také další aspekty, které byste měli zohlednit. První možností je lůžko čalouněné, jehož výhodou je zároveň pestrý výběr potahových látek o různých barvách a vzorech. Například také luxusně působící imitace kůže, přičemž kvůli tomuto přepychu rozhodně nemuseli doznat újmy žádní živí tvorové.

Tou druhou možností je, že rám postele si pořídíte v masivu. Osloví hlavně vyznavače přírodních materiálů. Masiv vyniká především svou odolností, dokud tedy u vás neupadne v nemilost, vydrží vám sloužit. Nechcete se vzdát alespoň části přírody ve svém bytě, ale postel z masivu je přece jen něco, co vaše peněženka rozhodně nemíní přejít jen tak bez povšimnutí? Žijeme v době téměř neomezených možnost, nahradit a napodobit se dá prakticky cokoli. Takže máme levnější alternativu – postele z lamina.

Vyznavače spíše netradičních prvků zase osloví kovový rám, který vaší ložnici pozvedne na netradiční úroveň půvabu.

Mluvili jsme zatím o rámech postele. Pochopitelně jen na nich spát nebudete, nejste-li tedy právě fakír v období tréninku. Potřebujete ještě správný rošt a matraci. Začněme u matraci, rozhodně bychom doporučovali si ji koupit zvlášť. Zajděte do obchodu a tam si ji osahejte. Pokud možno důkladně, správnou matraci a její tvrdost a výšku totiž neodhadnete bez toho, abyste ji vyzkoušeli. Zapomeňte na poučky, vaše záda nejlépe vědí, jak se jim spí. Takže se nestyďte si na ni lehnout. V obchodech jsou na to opravdu zvyklí. Jakmile si vyberete matraci, řešte také rošt, protože ne každá matrace se hodí na všechny rošty. Samotný rošt můžete mít buď v pevné podobě nebo jako polohovací, kdy si můžete zvednout hlavu nebo i nohy. Což se vám bude hodit, pokud nedbáte rad psychologů a v posteli máte tak trochu relaxační zónu i kancelář najednou, tedy si v ní často čtete, sledujete televizi nebo pracujete na počítači.

Svou postel si můžete pořídit buď v kamenném obchodě, kde ji současně také před koupí na vlastní oči vidíte a lze si ji vyzkoušet nebo v e-shopech, jejichž výhodou je zase větší výběr a často citelně nižší ceny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *