Jak vybrat kolébku pro vaše miminko

Kolébky se v posledních letech vracejí do módy. Miminko potřebuje po narození především lásku, ale také klid. Velké postele pro miminka představují neomezený a ohrožující prostor. Naopak kolébky poskytují miminkům bezpečný pelíšek, stejně jako houpavý pohyb, který jim připomíná příjemný pobyt v maminčině bříšku.

Jak ale vlastně vybrat vhodnou kolébku pro vaše miminko? Pokud jste maminka, která nic moc neřeší, mrkněte na internet a pořiďte tu nejlevnější.

Pokud jste ale náročnější, věnujte zejména pozornost materiálům, ze kterých je kolébka vyrobena. Určitě chtějte kolébku z přírodních materiálů, jako je naolejované dřevo, biobavlna atp. Překližka může být také vhodnou volbou, ačkoliv dřevo je dřevo (a překližka jen překližka). Ze zdravotně nezávadných materiálů by rovněž měla být i matrace. Pokud můžete zainvestovat i trochu více, můžete si pořídit i matraci zcela přírodní. Na jakoukoli matraci pak ale dávejte opět přírodní materiály. Tím je myšlen například bavlněný chránič matrace a bavlněné prostěradlo, namísto prostěradla s polyuretanovým zátěrem, který nebývá příliš prodyšný. Za přírodní materiály si ale samozřejmě budete muset připlatit.

Dále si musíte rozmyslet, jaké má mít kolébka funkce. Na trhu existují dnes multifunkční kolébky vybavené kolečky, přebalovací podložkou, některé dokonce umožňují polohování do tzv. anti-refluxní polohy. Každá nadstandardní funkce je ale zase přirozeně spojena s náklady, a tedy i vyšší cenou. Přesto se multifunkční kolébky mohou vyplatit. Nemusíte třeba kupovat samostatný přebalovací pult.

Prozkoumejte také důkladně, kdo vaší kolébku vyrábí. Mnohé maminky nechtějí, aby jejich miminko spalo na něčem, co k nám přicestovalo lodí bůhví odkud. Pečlivě proto prozkoumejte reference výrobce, jaké má certifikáty a zkušenosti. Za kolébku od českého truhláře zaplatíte jistě více než za běžnou kolébku na trhu. Ale platíte za výrobek, jehož hodnotu znáte.

V neposlední řadě vás kolébka musí oslovit svým designem, protože v její přítomnosti strávíte dlouhé a dlouhé hodiny. Tak si nepořizujte něco, co se vám nebudete líbit. Kolébka by vám měla přinášet radost a stát se příjemnou součástí vašeho interiéru a nového dětského pokojíčku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *