Jak poznáte, že je podlahová krytina zdravotně nezávadná?

Při výběru podlahy většina lidí hledí na cenu, kvalitu materiálu a design. Často se však zapomíná na to, že by krytina měla být i zdravotně nezávadná. Vzhledem k tomu, kolik plochy v domácnosti zabírá, rozhodně není žádoucí, aby z ní do prostoru unikaly škodliviny. Říkáte si snad, že se to týká jen okrajové části sortimentu? Ftaláty, formaldehyd a mnohé další rakovinotvorné látky jsou bohužel obsaženy také v některých dražších krytinách. Předpokládáme, že doma je mít nechcete…

Vzhledem k tomu, že trávíme většinu dne uvnitř místností, je naprosto neakceptovatelné, abychom dýchali zdraví škodlivé látky. Za den přitom vdechneme cca 10 – 20 m3 vzduchu, a proto je na místě důsledný výběru podlahy i nábytku.

Toužíte-li po skutečně zdravém bydlení, měli byste se rovnou poohlédnout po podlaze s přízviskem „eklogická“. Tyto typy tzv. organických krytin neobsahují PVC, změkčovadla, ftaláty, těžké kovy, chlor, halogeny a další nežádoucí substance.

K nejoblíbenějším „eko materiálům“ patří marmoleum, kaučuk a dřevo. V praxi samozřejmě záleží na způsobu zpracování konkrétní podlahy. Paradoxně může dojít k situaci, že výrobce použije nevhodné látky při výrobě podlahy z jinak bezproblémového materiálu; a naopak narazíte na zdravotně nezávadné PVC či laminátové podlahy.

Co se týče populárního dřeva, ačkoliv jde o 100% přírodní materiál, odborníci na plovoucí podlahy Jihlava z podlahářského cechu Ekomplex připomínají, že nezávadné nemusí být přípravky používané na povrchovou úpravu. V případě olejů a vodou ředitelných laků však chybu neuděláte.

Ať už se nakonec rozhodnete pro jakýkoliv materiál, požadujte po prodejci certifikát o zdravotní nezávadnosti. Budete mít jistotu, že si kupujete „zdravou podlahu“ a nikoliv něco, z čeho budou do vašeho životního prostoru unikat rakovinotvorné látky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *