Jak na to, aby to sedačce ve vašem bytě slušelo?

home-1730491_1280Sedací souprava se v každé místnosti stane nepřehlédnutelným monumentem. Jak si poradit s jejím včleněním do prostoru, aby výsledný dojem byl esteticky příjemný?

Jak sedačku správně začlenit do interiéru?

Tradičním v českých domácnostech je umístění u zdi. Jestliže vám to ale dispozice bytu alespoň trochu dovoluje, přesuňte pohovku do volného prostoru. Ideálně se k tomu hodí sedačky atypických tvarů. Pokud budou navíc v zajímavém designovém provedení, stanou se doslova ozdobou každého interiéru.

Naopak černá sedací souprava patří mezi elegantní klasiku. S ní se rozhodně nemusíte omezovat při výběru dalších barev v interiéru. Přejete-li si ji přece jen poněkud oživit, sáhněte po barevných polštářích či měkoučkém huňatém plédu, který bude lákat k přitulení hlavně za sychravých podzimních dnů. Až vás tyhle doplňky omrzí, můžete je snadno vyměnit za jiné a vaše bydlení získá novou osobitou tvář.

Čemu se naopak vyhnout?

Nicméně buďte při kombinování odstínů opatrní ohledně příliš vysokého kontrastu. Žlutá nebo oranžová může na první pohled vypadat efektně, ale časem takovéto agresivní spojení bude velmi unavovat. Podobně na sebe strhává pozornost dnes při zařizování mimořádně populární švestkově fialová. Zacházejte s ní proto opatrně.

Dekorativní glamour interiér plný lesku, intenzivních barevných tónů a výrazných doplňků, jemuž vévodí rozměrná sedací souprava, vypadá na fotografiích velmi luxusně, ale dokážete si v něm opravdu představit natrvalo žít?

Jestli vlastníte bydlení menších rozměrů, musíte adekvátně tomu zmenšit sedačku a sáhnout například po dvousedáku. Ani tehdy se ale nemusíte zříkat jejího situování do prostoru. V garsonkách jde o funkční řešení, které umí místnost opticky rozčlenit na zónu pro spaní a relaxaci.

A kam ji určitě nepostavit? Pamatujte si, že sedací souprava nepatří zády ke dveřím, ale naopak čelem. Jinak se nebudete cítit příjemně. Zapomeňte i na orientaci směrem k televizi. Pohovka má být srdcem místnosti proto, že na ní trávíte čas se svými blízkými a povídáte si, nikoli všichni hypnotizujete obrazovku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *