Inspirujte se jak vybavit obývací pokoj

Obývací pokoj laděný do černé barvy

Obývací pokoj laděný do černé barvy

Obývací pokoj je takovým srdcem vašeho domu. Zamíří sem ke kávě a něčemu dobrému vaše návštěvy nebo jen vy, když už si můžete vychutnat šálek horkého nápoje a za všemi starostmi alespoň na pár minut nemilosrdně zavřít dveře.

Což nám tedy připomíná, pokud k vám domů nedorazil z Asie zvyk sezení na zemi (pokud ale ano, také v našich krajích jsou k tomuto účelu dostupné polštáře), tak na sezení budete potřebovat pohovku nebo křeslo. Věděli jste, že obliba křesel, židlí a různých jiných kusů nábytku určených k sezení v našich krajích pochází podle některých teorií docela prostě od trůnu coby symbolu moci?

Sedací nábytek

Co to konkrétně bude, to závisí dílem na vás a dílem na vašem bytě, respektive jeho dispozicích. Majitelé menších bytů budou volit spíše praktický dvousedák. Trojmístná pohovka vám poskytne více pohodlí a do velkých obývacích pokojů se zase hodí velkorysá rohová sestava. Přijede vám návštěva? Nemusí si vozit vlastní spacák a připomínat si improvizované spaní na čundrech. Stačí si pořídit rozkládací pohovku. Pokud máte málo prostoru, varianta s úložným prostorem chytře schová všechny věci, které nepotřebujete úplně každý den a chcete jim tak najít praktickou skrýš.

V oboru křesel si můžete zvolit od minimalisticky pojatých modelů až k rozmařilému masážnímu křeslovému high-endu.

Aby se vám nejen dobře sedělo, ale také se vám na křeslo či pohovku dobře dívalo, což je rozhodně faktor, který se nevyplatí podcenit, vybrat si samozřejmě můžete různé potahové materiály. Kůže působí luxusním dojem, látkové čalounění přizpůsobíte jakkoli barevně i stylově laděnému obývacímu pokoji, napodobenina kůže zase vypadá efektně, aniž by také vaše konto pocítilo tísnivý efekt prázdnoty.

Obývací sestavy

Taktéž závisí především na vašich prostorových možnostech. Nemusíte hned rekonstruovat celý byt, abyste svému obývacímu pokoji přidali nějaké ty kýžené čtvereční metry navíc. Svět nábytku skýtá naštěstí sympatickou variabilitu.

Je jen na vás, zda si pořídite jednoduchou obývací stěnu tvořenou jednou poličkou a televizním stolkem a konferenční stolek nebo zvolíte komplikovanější sestavu s mnoha uložnými prostorami v podobě komod, regálů atd. Příjemným bonusem takového řešení je sladění jednotlivých komponent.

Moderní obývací pokoj s jídelním koutem

Moderní obývací pokoj s jídelním koutem

Ať už hovoříme o nestárnoucí kráse přírodního masivu, který vám bude sloužit v podstatě dokud vás neomrzí, nebo o elegantním pojetí dvou barev, které nemohou být rozdílnější, o to více jim to však dohromady funguje – černé a bílé.

Tohoto pojetí se nicméně nemusíte držet úplně striktně. Pravidla jsou od toho, aby se alespoň občas porušovala. Pestrá směs barev a vzorů vašemu interiéru ovšem prokáže službu spíše příslovečnou medvědí, protože bude působit rušivým dojmem a zcela vyzmizíkuje veškerý „odpočinkový” účinek. Výrazným kusům také bude slušet především zůstat solitéry, které navíc lépe vyniknou ve větších místnostech. Malý obývací pokoj zaplněný nápadnými prvky se začne doslova „dusit”.

Kde nábytek pořídit

Snadno se vám stane, že si v nabídce kamenných obchodů prostě nevyberete. Barvy, materiály nebo provedení nejsou podle vašich představ. Nebo jen nemáte čas, případně sebemenší náladu sdílet přeplněné obchody s dalšími lidmi. S realizací vašich nápadů vám snadno pomůže internet. Vámi zvolený nábytek navíc doslova „přijede za vámi”, aniž byste se museli o cokoli starat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *