Infrasauna je nepostradatelná součást každé moderní domácnosti

Saunování je u nás velmi populární a stále více lidí touží mít saunu i doma. Ale ne každý má dostatečně vhodný prostor pro klasickou saunu. Řešením je infrasauna. V infrasauně jsou panely s infračerveným zářením, které proniká do tkání v hloubce až 3 – 4 cm. Na rozdíl od klasické sauny tak stačí k důkladnému pocení podstatně nižší teplota kolem 45 – 50 °C. Infrasauna se vytopí téměř ihned, zatímco u klasické sauny je nutné čtvrt až půl hodiny počkat. Proto je také infrasauna provozně podstatně levnější.

Kdy volit samostatnou kabinu?

Samostatná kabina potřebuje víc místa, proto se do menších bytů či domů doporučuje zakoupit sauna vestavěná, která se montuje ke stěně. Nejmenší takové sauny potřebují jen 1 m2. Jsou určeny pro 1 až 2 osoby. Určitě si ale takovou saunu nechte namontovat od specializované firmy. Infrakabiny neboli samostatně stojící infrasauny jsou k dispozici ve velikosti až pro 4 osoby. Dodávají se s čtvercovým, obdélníkovým, ale třeba i trojúhelníkovým půdorysem.

Infrazářiče

Pro infrasauny je nejdůležitější kvalita infrazářičů. Preferujte infrasauny s širokospektrými zářiči od renomovaných výrobců. Každý druh spektra funguje na jinou část kůže, proto jsou nejlepší zářiče se spektry IR-A, IR-B i IR-C najednou. Podezřele levné infrazářiče od neznámých firem mohou být jen předraženým zdrojem tepla, ale kýžené účinky infračerveného záření vám nedodají. Dodávají se buď keramické, nebo magnéziové, přičemž magnéziové se hodí spíše do velkých infrasaun. Důležitá je i rychlost, jakou zářič saunu vytopí. Ty skutečně kvalitní na to potřebují jednotky sekund.

Varianty infrasaun

Infrasuana není nejlevnější záležitost, ale i zde se vyplatí připlatit si za kvalitní materiál. Nejoblíbenější jsou infrasauny ze dřeva, ale u něj si můžete vybrat levnější variantu, například jedlovec kanadský (hemlock), nebo kvalitnější a dražší dřevo, například cedr či skandinávský smrk. Často je dřevo v kombinaci se sklem (mléčným nebo čirým) na dveřích, ale vyrábějí se i infrasauny z umělého dřeva, případně v kombinaci dřeva a vnějšího opláštění z jiných materiálů.

Ovládací panel je dobré mít jak uvnitř kabinky, tak venku. Samozřejmostí je vnitřní osvětlení a další doplňky. Ale u nich pozor. Infrasauna by neměla být vybavena audiosystémem či světelnými efekty nevalné kvality. Někdy jsou tak zákazníci poněkud klamáni zejména u čínských výrobků, kdy jdou tedy doplňky na úrok kvalitních infrazářičů a celkového zpracování. U infrasaun je lépe nakupovat u renomovaných dodavatelů a pokud v e-shopech, tak jen v těch působících v ČR. Jinak byste mohli mít problém se záručním i pozáručním servisem i příkladnou reklamací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *